Co po Akademii?
Gdańsk
12-19.06.2026

„DEMO” to końcoworoczna wystawa Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – otwarty przegląd działań artystycznych osób studiujących, będący podsumowaniem roku pracy twórczej, poszukiwań i eksperymentów realizowanych w pracowniach wydziału. W przestrzeniach Wielkiej Zbrojowni prezentowane są prace studentek i studentów od pierwszego do czwartego roku studiów, w tym również osób uczestniczących w programach wymiany międzynarodowej, m.in. Erasmus+.

Wystawa ukazuje szerokie spektrum praktyk rozwijanych na Wydziale Malarstwa – od malarstwa i rysunku, przez tkaninę artystyczną i witraż, po formy przestrzenne oraz działania multimedialne. „DEMO” nie jest wyłącznie prezentacją gotowych realizacji, ale także możliwością przyjrzenia się procesowi kształcenia oraz indywidualnym sposobom pracy i myślenia o sztuce rozwijanym w ramach studiów.

Tegoroczna edycja po raz kolejny otwiera przestrzenie wydziału dla szerokiej publiczności – mieszkańców Gdańska, osób odwiedzających miasto, środowiska artystycznego oraz wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką i edukacją artystyczną. „DEMO” staje się miejscem spotkania, dialogu i wymiany doświadczeń, a zarazem okazją do poznania postaw, tematów i środków wyrazu rozwijanych dziś przez młode osoby twórcze.

DEMO 3. Otwarty Przegląd Wydziału Malarstwa
Gdańsk, Wydział Malarstwa, Wielka Zbrojownia, p. III + parter,  Targ Węglowy 6