Dokładnie w 60. rocznicę pierwszego na świecie Biennale Plakatu w Warszawie Fundacja Polish Graphic Design zaprasza na pierwszą edycję festiwalu The Poster. To międzynarodowe wydarzenie, skupiające twórców plakatów, form postplakatowych i grafiki eksperymentalnej, które łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kultury plakatu. Program festiwalu nawiązuje do historii Polskiej Szkoły Plakatu, jednocześnie pokazując najnowsze praktyki projektowe oraz nowe narzędzia cyfrowe, które zmieniają tworzenie i myślenie o plakacie w Polsce, Europie i na świecie.
W programie m.in.: całodniowa konferencja, cykl wykładów, wystawy (m.in. seria instalacji AR artystów z Tajwanu w wybranych lokalizacjach Śródmieścia, pokaz nowego plakatu klubowego i niezależnej sceny projektowania graficznego w Polsce oraz wystawa Graficzki 1945–1989), performanse, spacer po Warszawie PosterWalk, premiera anglojęzycznego magazynu PLOP oraz zjazd przedstawicieli wydarzeń plakatowych i mediów poświęconych designowi. W konferencji wezmą udział m.in.: Baugasm, Eunbee Lee, Johnson/Kingston, Katarzyna Matul, Martin Lorenz, Martyna Wędzicka-Obuchowicz, PosterRex, Tim Rodenbröker i wielu innych.
Udział w festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy.
Festiwal The Poster
program: www.the-poster.com


Plakat Patrycji Machoty

Podczas festiwalu prezentowany będzie pierwszy numer magazynu PLOP