15 i 16 stycznia odbędzie się Międzynarodowa konferencja Wrocław 2026. Grafika w sztuce współczesnej. Między materialnością a niematerialnością. Wydarzenie zbiega się z trzydziestoleciem powstania Wydziału Sztuk Graficznych na Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obecnie Wydziału Sztuk Graficznych i Sztuk Medialnych. W programie wykłady poświęcone m.in. wrocławskiej szkole grafiki, relacjom grafiki i AI, plikowi cyfrowemu jako niematerialnej matrycy we współczesnym druku, grafice performatywnej i kwestii materialności we współczesnej grafice.
Konferencji towarzyszy bogaty program wydarzeń. Tytułowa wystawa główna zaprezentuje współczesną grafikę artystyczną z całego świata. Reprezentarium pokaże prace kadry akademickiej polskich uczelni artystycznych, prowadzących dydaktykę w zakresie grafiki artystycznej. Konstelacje zgromadzą realizacje kluczowych postaci dla wrocławskiej grafiki, proponując historyczny przegląd dokonań środowiska: różnorodnych stylistyk, rozwiązań formalnych, stosowanych technik i podejmowanych tematów. Supernova z kolei zaprezentuje prace studentów.
15-16.01.2026
Wrocław 2026. Grafika w sztuce współczesnej. Między materialnością a niematerialnością