Program działającej od ośmiu lat Galerii Śmierć Człowieka napędzało przeświadczenie, że jako ludzkość stoimy u progu przełomu. Coraz bardziej rozpowszechniające się zjawiska takie jak terapie genowe, przeszczepianie świadomości do świata cyfrowego czy dążenie do stanu biologicznej nieśmiertelności sprawiają, że odpowiedź na pytanie o granice człowieczeństwa wymyka nam się spod kontroli. Tyczy się to również pola sztuki, które coraz częściej funkcjonuje jako miejsce prototypowania przyszłości oraz laboratorium nowych wrażliwości i nowych sposobów myślenia o człowieku. Wystawa DOM stanowi symboliczne podsumowanie działalności galerii i łączy artystów i artystki przez lata z nią związanych — wśród nich Michał Matejko, Małgorzata Widomska, Paweł Zaręba, Kamil #2 oraz gościnnie Theo Guicheron-Lopez oraz Wojciech Fangor. Tym co ich łączy jest operowanie w obrębie estetyki wymykającej się prostym podziałom i stanowiącej przejaw funkcjonowanie w czasie, który nie ma jednej osi. Wystawa odbywa się w podziemiach dworca PKP Warszawa Śródmieście oraz wpisana jest pomiędzy abstrakcyjne kompozycje mozaikowe Wojciecha Fangora z lat 60.
do 30.10.2025
DOM — podsumowanie
PKP Warszawa Śródmieście, Peron 3, lokal przy szyldzie WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE
Organizator: Galeria Śmierć Człowieka

Wystawa DOM na stacji PKP Warszawa Śródmieście