Art & Science Lab powstało, by sprawdzać, co dzieje się, gdy język sztuki spotyka się z logiką technologii i rygorem nauki. Każda kolejna edycja poszerza swoje ramy – obok rezydencji artystycznych obejmuje także warsztaty eksperckie, cykl podcastów i wydarzenia towarzyszące, tworząc wielowarstwową platformę wymiany wiedzy i doświadczeń. Warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych najnowszymi technologiami i ich zastosowaniem w praktykach twórczych. To przestrzeń, w której spotykają się przedstawiciele i przedstawicielki sztuki, nauki, technologii oraz sektora kreatywnego, by wspólnie testować i rozwijać nowe formy pracy. Przed nami jeszcze warsztaty Design na niepewną przyszłość. Spekulatywne scenariusze technologii noszonych, prowadzone przez Igę Węglińską i Macieja Jaśkiewicza, przeznaczone dla osób zainteresowanych projektowaniem spekulatywnym oraz krytycznym podejściem do technologii.

AI zaprasza na zmysłową podróż po jej podwodnym świecie w instalacji Justyny Górowskiej
Tegoroczną rezydentką Art & Science Lab jest Justyna Górowska (WetMeWild) – artystka intermedialna i hydrofeministka, która bada jak sztuka może opowiadać o kryzysie wodnym i przyszłości ekologicznej. Efekty jej rezydencji zobaczymy 26 września na wystawie w Pawilonie. Wydarzenie jest realizowane we współpracy pomiędzy Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) oraz Pawilonem – oddziałem Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.
Art & Science Lab 2025
zapisy na warsztaty 06–07.09 i 13–14.09.2025 TUTAJ…
Instalację Justyny Górowskiej Hydrosex call można oglądać w Pawilonie, ul. Ewangelicka 1: 26–28.09, 1-5.10, w godz. 13-19
wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny
podcast Art & Science Lab do słuchania TUTAJ…

Art & Science Lab