menu

Nowatorsko o mieściedo 7.11
Katowice

Kadr z filmu Do kogo należy miasto?, reż. Hans-Christian Post, Niemcy 2017

W ciągu ostatnich pięciu lat na język polski przetłumaczono kilkanaście bardzo ważnych książek o progresywnej polityce miejskiej. Polska prasa śledzi zmiany polityczne w miastach, które doprowadziły do przeorientowania działań samorządów w Europie. W jaki sposób zachodzące procesy mogą być inspiracją dla naszych miast? Cykl Miasto – Myśli – Możliwości chce sprzyjać szczegółowej rozmowie o nowej polityce miejskiej. Kuratorzy Michał Kubieniec i Paweł Jaworski zaprosili do Katowic nie tylko wybitnych miejskich badaczy, aktywistów i urbanistów, ale i burmistrzów, urzędników, aktywistów, artystów czy zaangażowanych mieszkańców. Będą szukać odpowiedzi na pytanie, jakie powinny być nasze miasta w najbliższej przyszłości, a swoją własną pracą pokażą, jak do tego doprowadzić.

Katowice, Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1

www

Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności